zamknij
Google dotrzymuje obietnicy: YouTube Gaming już dostępne!

Google dotrzymuje obietnicy: YouTube Gaming już dostępne!

Paweł NiewęgłowskiPaweł Niewęgłowski

Sierpień 26, 2015
youtubegaminh-825x465

Stało się! Google dotrzymało danej obietnicy i właśnie dziś 26 sierpnia 2015 roku, przed końcem wakacji, wystartowała platforma YouTube Gaming. Nowa usługa jest już dostępna  w ponad 40 krajach, czyli wszędzie gdzie dostępny jest Youtube.

Wiele osób zapewne zastanawia się o co chodzi i co oferuje nowa platforma. Youtube Gaming to bezpośrednia konkurencja dla Twitch, który jest liderem w streamowaniu gier video. Google dwoiło się i troiło, aby kupić Twitch’a. Niestety w tym ekscytującym wyścigu wyprzedził ich Amazon i to ta firma jest obecnie właścicielem najpopularniejszej platformy do streamowania wykorzystywaną przez miliony graczy na całym świecie. Google nie mogło odpuścić i stworzyło własną usługę, której marka YouTube ma pomóc w zdobyciu dużych udziałów na rynku.
youtubegaming

Pozostaje pytanie czy YG ma szanse odnieść sukces i na jaką skalę.  W dużej mierze nie będzie to zależało od samego Google, choć zapewne wpompują miliony dolarów w promocję i ewangelizację społeczności graczy, jak i osób, które uwielbiają oglądać e-sport. Ważną kwestią jest otwartość na YouTube Gaming przez producentów konsol, czyli Microsoft i SONY. Jeśli nie zechcą współpracować z Google, to nowa platforma będzie miała ostro pod górkę. Jeśli natomiast dojdzie do współpracy to YG szybko może zdobyć ogromne udziały w rynku gaming’owym, a nawet stać się liderem streamingu gier.

 

Paweł Niewęgłowski

Paweł Niewęgłowski

Paweł Niewęgłowski to współwlaściciel firmy programistycznej DevUp. Współtwórca Zulu Glasses - okularów do wirtualnej rzeczywistości. Lider elitarnego klubu komputerowego Regionalnej Lubelskiej Grupy Microsoft. Organizator główny konferencji Microsoft Expert Summit 2014, Microsoft Innovation Summit 2013, EXPERT SUMMIT 2015 - All about Microsoft technologies. Prelegent Microsoft na eventy IT Academic Day. Organizator Lubelskich Dni Informatyki 2012 i 2013. Zaangażowany w miedzynarodową scenę hackathonów i założyciel 4 cyklikcznych hackathonów na terenie Polski takich jak: LUBOCDE, WAWCODE, DevPizza, Teslathon. Prowadzi wykłady i szkolenia z marketingu dla branży nowych technologii i startup'ów. Aktywista platformy mobilnej Windows Phone.
rysik-Note-5-1060x480

Problemy z rysikiem w Samsung Galaxy Note 5

outlook

Jak wygląda iPhone według Microsoftu?

Przeczytaj poprzedni wpis:
rysik-Note-5-1060x480
Problemy z rysikiem w Samsung Galaxy Note 5

Od kilku dni media gromią o tym jak wielką krzywkę można wyrządzić Samsungowi Galaxy Note 5 wkładając rysik odwrotną stroną....

Zamknij