zamknij
Google rozpoczyna podbój Lublina

Google rozpoczyna podbój Lublina

Paweł NiewęgłowskiPaweł Niewęgłowski

tttttttttttttttttttttttttttt

W Lublinie społeczności IT mają się świetnie, o ile potrafisz je dostrzeć. Nie są to grupy przypadkowych ludzi a zrzeszenia wybitnych jednostek posiadających specjalistyczną wiedzę z informatyki. Najbardziej aktywne są społeczności developerskie ukierunkowane na różne języki programowania i technologie. Do niedawna brakowało obecności community jednego z największych gigantów technologicznych – Google. 

Lublin jest bardzo chłonnym rynkiem jeśli chodzi o branżę informatyczną. Sprowadzają się tu ogromne firmy IT aby założyć swoje oddziały. Wytłumaczenia tych działań jest dosyć proste – ekonomia. Po prostu opłaca się tutaj prowadzić biznes ze względu na: niższe koszty utrzymania biura, niższe wynagrodzenia dla pracowników, dostęp do wielu specjalistów również z Ukrainy.

Ponad miesięc tego pojawił się oficjalny komunikat o utworzeniu Google Developer Group Lublin oraz zapowiedź pierwszego spotkania społeczności. O misji GDG Lublin i planach działań  zapewne dowiecie się już w najbliższą środę (18 listopada 2015 roku) o godzinie 19:00 w “Pubie u Szewca”. Rejestracja na wydarzenia jest dostępna (www.gdglublin.pl).

Czy obeność Google odmieni lubelską branżę IT? Jak dużą zmiane może przynieść? Z pewnością ucieszy programistów Java, PHP, Android, HTML5, JS. Po odpowiedzi na resztę pytań musicie przyjść sami w środę.

Paweł Niewęgłowski

Paweł Niewęgłowski

Paweł Niewęgłowski to współwlaściciel firmy programistycznej DevUp. Współtwórca Zulu Glasses - okularów do wirtualnej rzeczywistości. Lider elitarnego klubu komputerowego Regionalnej Lubelskiej Grupy Microsoft. Organizator główny konferencji Microsoft Expert Summit 2014, Microsoft Innovation Summit 2013, EXPERT SUMMIT 2015 - All about Microsoft technologies. Prelegent Microsoft na eventy IT Academic Day. Organizator Lubelskich Dni Informatyki 2012 i 2013. Zaangażowany w miedzynarodową scenę hackathonów i założyciel 4 cyklikcznych hackathonów na terenie Polski takich jak: LUBOCDE, WAWCODE, DevPizza, Teslathon. Prowadzi wykłady i szkolenia z marketingu dla branży nowych technologii i startup'ów. Aktywista platformy mobilnej Windows Phone.
slide_2-02c019111111111111111111111111111

W Lublinie nie ma startupów z globalnym sukcesem, ale będą

jobs

Recenzja: “Steve Jobs”. Film, który nie jest hołdem dla iGeniusza

  • Daniel’s

    Php? Przeciez Google nie ma z Php nic wspolenego :p wszystkie ich uslugi korzystaja z pythona i goo.

Przeczytaj poprzedni wpis:
slide_2-02c019111111111111111111111111111
W Lublinie nie ma startupów z globalnym sukcesem, ale będą

Jeśli  po przeczytaniu tytułu tego artykułu wydaje Ci się, że dokładnie wiesz co będzie w jego treści to mam nadzieję,...

Zamknij