zamknij
HTC zgłupiało, chce być prawie jak iPhone

HTC zgłupiało, chce być prawie jak iPhone

Paweł NiewęgłowskiPaweł Niewęgłowski

CPnrIjHWEAERhoR

HTC od dawna nie wiedzie się na rynku smartfonów i pozostają daleko w tyle za konkurencją. Jeden z pierwszych gigantów Androidowych dziś jest cieniem samego siebie. Nie podlega jednak dyskusji, że firma robi świetne flagowe telefony, których wykonaniem conajmniej dorównują produktom od Apple. HTC nie ma jednak pomysłu ani na strategię marketingową, ani świetlanych planów wydawniczych…chyba, że nową niesamowitą dewizją jest wierne kopiowanie iPhone. Kopiowanie to chyba zbyt grzeczne słowo.

Wszystko przez wypuszenie modelu One A9. Nie mogę uwierzyć, że HTC to zrobiło i wybrało ścieżkę, która przysłóży się ich kompromitacji i ostatecznej zagładzie. Mają najlepszych designerów i w momencie wypuszczenia modelu HTC M8 to ich wynoszono na piedestał w kwestii wzornictwa. Branży bardzo nie podobały się gumowe łączenia znajdujące się w iPhone 6 i iPhone 6 Plus, więc co robi HTC? Kopiuje bezmyślnie design iPhone wraz z paskudnymi łączeniami.

Czy są jakieś nowe innowacyjne i nietuzinkowe rozwiązania? Nie. Trudno nazwać nimi przesunięcie oczka kamery na środek plecków urządzenia czy podmiana logotypu Apple na HTC (tego nie wolno im skopiować i chyba tylko to ich przed tym powstrzymało). Nie wiem co HTC chciało osiągnąć modelem One A9, ale z pewnością to urządzenie nie pomoże im wrócić na fotel lidera sprzedaży. Na prezentacjach “Jak zniszczyć swój wizerunek?” HTC będzie idealnym przykładem.

Źródło grafiki [1]: LINK

Źródło gragiki [2]: LINK

Paweł Niewęgłowski

Paweł Niewęgłowski

Paweł Niewęgłowski to współwlaściciel firmy programistycznej DevUp. Współtwórca Zulu Glasses - okularów do wirtualnej rzeczywistości. Lider elitarnego klubu komputerowego Regionalnej Lubelskiej Grupy Microsoft. Organizator główny konferencji Microsoft Expert Summit 2014, Microsoft Innovation Summit 2013, EXPERT SUMMIT 2015 - All about Microsoft technologies. Prelegent Microsoft na eventy IT Academic Day. Organizator Lubelskich Dni Informatyki 2012 i 2013. Zaangażowany w miedzynarodową scenę hackathonów i założyciel 4 cyklikcznych hackathonów na terenie Polski takich jak: LUBOCDE, WAWCODE, DevPizza, Teslathon. Prowadzi wykłady i szkolenia z marketingu dla branży nowych technologii i startup'ów. Aktywista platformy mobilnej Windows Phone.
screen-shot-2015-08-27-at-12-17-43-pm

Gdzie obejrzysz dziejszą premierę nowych iPhone’ów?

pro 55

Meizu PRO 5 prosto z Państwa Środka

Przeczytaj poprzedni wpis:
screen-shot-2015-08-27-at-12-17-43-pm
Gdzie obejrzysz dziejszą premierę nowych iPhone’ów?

Już o 19:00 rozpocznie się długo wyczekiwana przez cały świat premiera nowych iPhone'ów. Najprawdopodobniej zobaczymy dziś iPhone 6S oraz iPhone...

Zamknij