zamknij
Jak wygląda iPhone według Microsoftu?

Jak wygląda iPhone według Microsoftu?

Paweł NiewęgłowskiPaweł Niewęgłowski

Wrzesień 9, 2015
outlook

Już za kilka godzin swoją premierę będą miały nowe iPhone’y. To najbardziej pożądany i najlepiej sprzedający się telefon na świecie. Microsoft jakiś czas temu zmienił swoją stategię działania i zaczął wydawać aplikacje na Andoida i iPhone, udowadniając że wciąż są świetną firmą software’ową. O dziwo aplikacje Microsoftu na “obce” platformy okazały się niekiedy dużo lepsze niż ich wersje na system Windows Phone. Szczególnie we mnie, osobie z fanatycznym podejściem do WP – prezentującej ten system na liczych konferencjach dla developerów, budziło to wiele zniesmaczenia.

Czy cały świat wie jak wygląda iPhone? Odpowiedź wydaje się oczywista: TAK. Chyba jednak nie do końca. Problem z tym jak wygląda iPhone wydaje się mieć Microsoft, który od ponad pół roku na domenie swojego klienta pocztowego OUTLOOK.COM prezentuje wygląd swojej aplikacji OUTLOOK na urządzeniu z Androidem, którym definitywnie jest Motorola Nexus 6, oraz na drugim urządzeniu, które ma interfejs i przycisk home iPhone’a ale zdecydowanie iPhone’em nie jest.

Na tytułowym obrazku, będącym zrzutem ekranu ze strony www.outlook.com iPhone wygląda conajmniej dziwnie. Ma zupełnie inną bryłę będąca prostokątem z zaokrąglonymi rogami, bardzo grubymi ramkami wokół wyświetlacza i generalnie prezentuje się jak solidna cegła. Czy to celowy zabieg? Czy Microsoft nie chce promować iPhone na jednej z najważniejszych swoich usług? Czy może Apple nie zezwoliło na umieszczenie wizerunku urządzenia na stronie?

Paweł Niewęgłowski

Paweł Niewęgłowski

Paweł Niewęgłowski to współwlaściciel firmy programistycznej DevUp. Współtwórca Zulu Glasses - okularów do wirtualnej rzeczywistości. Lider elitarnego klubu komputerowego Regionalnej Lubelskiej Grupy Microsoft. Organizator główny konferencji Microsoft Expert Summit 2014, Microsoft Innovation Summit 2013, EXPERT SUMMIT 2015 - All about Microsoft technologies. Prelegent Microsoft na eventy IT Academic Day. Organizator Lubelskich Dni Informatyki 2012 i 2013. Zaangażowany w miedzynarodową scenę hackathonów i założyciel 4 cyklikcznych hackathonów na terenie Polski takich jak: LUBOCDE, WAWCODE, DevPizza, Teslathon. Prowadzi wykłady i szkolenia z marketingu dla branży nowych technologii i startup'ów. Aktywista platformy mobilnej Windows Phone.
youtubegaminh-825x465

Google dotrzymuje obietnicy: YouTube Gaming już dostępne!

screen-shot-2015-08-27-at-12-17-43-pm

Gdzie obejrzysz dziejszą premierę nowych iPhone’ów?

Przeczytaj poprzedni wpis:
youtubegaminh-825x465
Google dotrzymuje obietnicy: YouTube Gaming już dostępne!

Stało się! Google dotrzymało danej obietnicy i właśnie dziś 26 sierpnia 2015 roku, przed końcem wakacji, wystartowała platforma YouTube Gaming....

Zamknij