zamknij
Liczy się autentyczność, czyli relacja z LUBCODE #3 – “Koduj dla Lublina”

Liczy się autentyczność, czyli relacja z LUBCODE #3 – “Koduj dla Lublina”

Paweł NiewęgłowskiPaweł Niewęgłowski

11150165_741680385950045_3012967586501377987_n

Najważniejsze są dla nas rzeczy, które robimy z potrzeby serca i z którymi mamy emocjonalną więź. Czasami nie zastanawiamy się czemu danej kwestii poświęcamy tak dużo zaangażowania, czujemy że tak trzeba. Czujemy, że na czymś nam zależy.

Materiał pierwotnie ukazał się w magazynie Lubelski Programista.

Czy w Lublinie nie ma inicjatyw oddolnych powołanych w celu realnych zmian w mieście? Czy nikt nie kieruje się już ideami, a jedynie chęcią zarobienia gotówki czy możliwości pochwalenia się swoimi osiągnięciami? Na całe szczęście są grupy ludzi, którym na mieście Lublin zależy i są w stanie poświęcić bardzo wiele służąc mu swoimi zdolnościami i wiedzą.

WP_20150411_08_14_13_Pro

Opowiem Wam dziś o grupie super-bohaterów, którzy nie czekają na oklaski, wolą działać i mieć istotny wpływ ma nasze życie poprzez technologie, których używamy na co dzień. Kim są ci „rycerze”? To programiści uczestniczący w hackathonach LUBCODE – “Koduj dla Lublina”. Nie piszę, że jedynie lubelscy programiści, bo na każdą edycję przyjeżdżają specjaliści z różnych stron Polski. Czemu to robią? Pewnie najlepiej trzeba by zapytać o to ich samych. Sądzę, że czują potrzebę zaangażowania się w inicjatywę i umocnić więź z miastem, chcą się rozwijać i poznać podobnych im pasjonatów programowania. Podczas maratonu LUBCODE dzielą się na drużyny i wspólnie opracowują aplikacje mobilne i strony internetowe, które mają ułatwić życie mieszkańcom miasta i turystom przybywającym do Lublina.

Pewnie trudno jest części z Was zrozumieć, czemu ktoś poświęca swój cały weekend (przypomnę, że wydarzenie trwa nieprzerwanie 36 godzin), decyduje się nie spać całą noc, przekazuje całą swoją wiedzę w tworzony projekt i nie czeka na koniec na żadną zapłatę. Nie można powiedzieć, że te kilka symbolicznych nagród nią jest. Ludzie ci wykazują wyższe wartości niż większość społeczeństwa, choć wiedzą, że nawet pośmiertnie nikt nie wyśle im za to medali. Ci ludzie naprawdę żyją i w coś wierzą.

WP_20150411_10_05_40_Rich

Ogromny zaszczyt dla mnie jako organizatora i pomysłodawcy LUBCODE – “Koduj dla Lublina” jest współpraca z firmami, dzięki którym możliwa jest realizacja całego przedsięwzięcia. Zawsze jak ktoś pyta mnie o to, jakie firmy z Lublina polecam lub gdzie warto pracować odpowiadam: “Spójrz z kim współpracuję przy lokalnych inicjatywach”. Firmy te chcą jak najwięcej dać miastu, w którym działają oraz przysłużyć się do jego technologicznego rozwoju. Dbają o to, aby w ich oddziałach pracowali ludzie z pasją. Najlepsi chcą pracować dla najlepszych i z najlepszymi. Osobiście jestem też bardzo wdzięczny Inkubatorowi Technologicznemu w Lublinie z ul. Frezerów 3 za wiarę w lubelskie społeczności IT i nieodpłatne użyczanie sali.

Najbliższa, już 4 edycja LUBCODE – “Koduj dla Lublina” odbędzie się 9-10 kwietnia 2016 roku przy ul. Frezerów 3 w Lublinie. Możesz dołączyć do uczestników niezależnie czy jesteś zaawansowanym programistą czy dopiero zaczynasz przygodę z tworzeniem oprogramowania. Rejestracja dostępna jest na lubcode.pl Nie jestem zwolennikiem polskich przysłów, ale pod jednym niewątpliwie mogę się podpisać “Z kim przystajesz takim się stajesz”. Cieszę się, że jestem częścią tej inicjatywy, Ty też możesz się nią stać i dołożyć własną cegiełkę.

Materiał pierwotnie ukazał się w magazynie Lubelski Programista.

1271138_663963757076391_4994291976721923541_o

Paweł Niewęgłowski

Paweł Niewęgłowski

Paweł Niewęgłowski to współwlaściciel firmy programistycznej DevUp. Współtwórca Zulu Glasses - okularów do wirtualnej rzeczywistości. Lider elitarnego klubu komputerowego Regionalnej Lubelskiej Grupy Microsoft. Organizator główny konferencji Microsoft Expert Summit 2014, Microsoft Innovation Summit 2013, EXPERT SUMMIT 2015 - All about Microsoft technologies. Prelegent Microsoft na eventy IT Academic Day. Organizator Lubelskich Dni Informatyki 2012 i 2013. Zaangażowany w miedzynarodową scenę hackathonów i założyciel 4 cyklikcznych hackathonów na terenie Polski takich jak: LUBOCDE, WAWCODE, DevPizza, Teslathon. Prowadzi wykłady i szkolenia z marketingu dla branży nowych technologii i startup'ów. Aktywista platformy mobilnej Windows Phone.
GDG_Lublin banner

Czym jest Google Developer Group Lublin (GDG Lublin)?

AndroidWear-DesignedForYourWrist

Sprawdzamy najnowsze wydanie Android Wear z językiem polskim

Przeczytaj poprzedni wpis:
GDG_Lublin banner
Czym jest Google Developer Group Lublin (GDG Lublin)?

W końcówce roku 2015 nad Bystrzycę dotarła jedna z najciekawszych inicjatyw, która kojarzona może być z tylko jedną firmą. Fraza...

Zamknij