zamknij
Microsoft czarnym koniem konferencji Apple, kto kogo kopiuje?

Microsoft czarnym koniem konferencji Apple, kto kogo kopiuje?

Paweł NiewęgłowskiPaweł Niewęgłowski

Jak co roku we wrześniu odbyła się najważniejsza konferencja Apple, na której są prezentowane najnowsze iPhony. Dokładnie 9 września 2015 roku na scenę wkroczył radosny Tim Cook, aby przepowiedzieć światu dobrą nowinę i pokazać najbardziej magiczne i niesamowite telefony na świecie. Czy naprawdę iTelefony były główną atrakcją, tej najbardziej medialnej konferencji świata technologii? Szczerze, śmiem w to wątpić. To nie one były największym zaskoczeniem.

Zacznijmy od początku, bo już na początku konferencji zrobiło się grotezkowo. Apple odpowiedziało ponownie na oczekiwania rynku i zaprezentowało dużego iPada. Nazwali go iPad Pro i jednogłośnie i równie bezmyślnie nazwali najlepszym magicznym tabletem dla profesjonalistów. Po czym przystąpili do zapreze ntowania….rysika i klawiatury.

Rysika? Tak rysika, którego nazwali Apple Pencil. Wszystkim krzykaczom twierdzącym, że teraz “Steve Jobs przewraca się w grobie” muszę ostudzić emocje. Jobs był zwolennikiem ekranów multitouch, które w przeciwieństwie do ekranów oporowych, obługiwało się za pomocą palca. Pencil nie jest więc przeciwieństwem ideologii wyznawanej przez iGeniusza. Cudownie drogi “ołówek” jest odpowiedzią na rysik do tabletów……przygotowany przez Microsoft do tabletów Surface. Tutaj po raz pierwszy Apple przyznało rację Microsoft.

iPad pro1

Następnie zaprezentowano klawiaturę…bliźniaczo podobną do tej od tabletu Microsoft Surface. Następnie ogłoszono, że teraz z iPada da się korzystać jak z laptopa i stworzono “na nowo” urządzenia hybrydowe, które od półtora roku są konceptem wypromowanym przez giganta z Redmond. Sympatycy Microsoft musieli mieć niemały ubaw obserwując tą iście innowacyją prezentację.

iPad pro2

To jeszcze nie koniec przedstawienia. Na deser, na wielkim ekranie pojawił się napis ‘Microsoft’ a na scenę zaproszono wiceprezesa Kirka Koenigsbauera, który zaprezentował możliwości nowego Office 2016. Prezentacja nowego pakietu biurowego odbyła się oczywiście na tablecie iPad Pro.

iPad pro3

Nie wiem czy Apple przemyślało jakie konsekwencje przyniesie taka decyzja. Przyznali się, że oprogramowanie Office jest najlepszym rozwiązaniem na rynku, pobocznie stwierdzając, że ich iWork nie jest wcale taki znakomity. Poza tym potwierdzili, że Microsoft wiedział co robi tworząc Surface.

Źródło grafik: Apple/Youtube

Paweł Niewęgłowski

Paweł Niewęgłowski

Paweł Niewęgłowski to współwlaściciel firmy programistycznej DevUp. Współtwórca Zulu Glasses - okularów do wirtualnej rzeczywistości. Lider elitarnego klubu komputerowego Regionalnej Lubelskiej Grupy Microsoft. Organizator główny konferencji Microsoft Expert Summit 2014, Microsoft Innovation Summit 2013, EXPERT SUMMIT 2015 - All about Microsoft technologies. Prelegent Microsoft na eventy IT Academic Day. Organizator Lubelskich Dni Informatyki 2012 i 2013. Zaangażowany w miedzynarodową scenę hackathonów i założyciel 4 cyklikcznych hackathonów na terenie Polski takich jak: LUBOCDE, WAWCODE, DevPizza, Teslathon. Prowadzi wykłady i szkolenia z marketingu dla branży nowych technologii i startup'ów. Aktywista platformy mobilnej Windows Phone.
fb

Facebook nie działa? Czy to w ogóle możliwe?

GoogleCampus-wyróżniający

Google Campus Warsaw

  • Michal Kubiak

    Powinno być “Redmond” , a nie “Redmont”

  • Paweł Niewęgłowski

    Autokoretor poprawił na błedny zapis. Dzięki za info.

Przeczytaj poprzedni wpis:
fb
Facebook nie działa? Czy to w ogóle możliwe?

W ostatnich godzinach można było zauważyć przerwy w działaniu Facebooka. Stało się niemal niewyobrażalne - Facebook używany przez miliardy osób...

Zamknij