zamknij
Microsoft nie idzie za modą, czyli Band 2 już niebawem
band2

Microsoft nie idzie za modą, czyli Band 2 już niebawem

Paweł NiewęgłowskiPaweł Niewęgłowski

Cały świat żyje “Internetem rzeczy”. W szczególność urządzeniami ubieralnymi jak inteligentna opaska czy smartwatch. Od dwóch lat to jeden z najbardziej dynamicznie rozwijających się rynków, choć z pewnością nigdy nie dorówna smartfonom. Niemal każda firma ma swój, w pewnien sposób unikalny, pomysł na produkty. Jak zwykle koniem napędowym wearable stało się Apple wypuszczają swój magiczny zegarek. Gigant z Cupertino szybko przejął znaczną cześć rynku, ostatecznie stając się jego liderem.

Pięknie się mówi ‘że ktoś nie idzie za modą’, czyli ma własny styl i szyk. W przypadku urządzeń ubieralnych ma to podwójne znaczenie bo oznacza brak kopiowania cudzych konceptów i jednocześnie odnosi się do zegarka Apple Watch, który nagminnie promowany jest na nadgarstkach modelek i czasopismach poświęconych modzie.

Microsoft-Band-2.2

Microsoft obrał własną strategię jeśli chodzi o projekt własnego urządzenia ubieralnego w postaci inteligentnej opaski. Opaska Microsoft Band 2 będzie godną następczynią pierwszej wersji skierowanej zdecydowanie do osób uprawiających różne aktywności fizyczne niż nadającej się na rewie mody.  Będzie urządzeniem wyposażonym w niemal wszystkie dostępne sensory, które można wykorzystać podczas uprawiania sportu. Premiera opaski najprawdopodobniej odbędzie się już jutro, czyli 6 październiaka, gdzie zobaczymy ją w towarzystwie dwóch nowych topowych smartfonów Lumia.

Microsoft idzie własną ścieżką i sądzę, że to dobrze wróży. Nie wiem czy opaska Microsoft Band 2 okaże się wielkim sukcesem sprzedażowym, choć ma spory potencjał ze zwględu na fakt współdziałania z systemami iOS, Windows Phone i Android. Mam nadzieję, że będzie wykonana ze znacznie lepszych materiałów niż jej pierwsza wersja i dostępna w sprzedaży również w Polsce.

Źródło grafik: Microsoft Insider

Paweł Niewęgłowski

Paweł Niewęgłowski

Paweł Niewęgłowski to współwlaściciel firmy programistycznej DevUp. Współtwórca Zulu Glasses - okularów do wirtualnej rzeczywistości. Lider elitarnego klubu komputerowego Regionalnej Lubelskiej Grupy Microsoft. Organizator główny konferencji Microsoft Expert Summit 2014, Microsoft Innovation Summit 2013, EXPERT SUMMIT 2015 - All about Microsoft technologies. Prelegent Microsoft na eventy IT Academic Day. Organizator Lubelskich Dni Informatyki 2012 i 2013. Zaangażowany w miedzynarodową scenę hackathonów i założyciel 4 cyklikcznych hackathonów na terenie Polski takich jak: LUBOCDE, WAWCODE, DevPizza, Teslathon. Prowadzi wykłady i szkolenia z marketingu dla branży nowych technologii i startup'ów. Aktywista platformy mobilnej Windows Phone.
GoogleCampus-wyróżniający

Google Campus Warsaw

microsoft band11

Ta konferencja należała się wyznawcom Microsoft

Przeczytaj poprzedni wpis:
GoogleCampus-wyróżniający
Google Campus Warsaw

Zapach świeżej kawy, bezpłatne wifi, mnóstwo ciekawych ludzi i wydarzeń. Wszystko to czeka członków społeczności Google Campus. Warszawa z niecierpliwością...

Zamknij