zamknij
Microsoft VR Kit, czyli kartonowe okulary do wirtualnej rzeczywistości

Microsoft VR Kit, czyli kartonowe okulary do wirtualnej rzeczywistości

Paweł NiewęgłowskiPaweł Niewęgłowski

microsoft VR

Do niedawna trudno było znaleźć jakiekolwiek aplikacji VR dostępne w sklepie Windows Phone Store. Trudno jest to zrozumieć gdyż większość aplikacji VR powstaje w środowisku Unity 5, które umożliwia wygenerowanie aplikacji dla iOS, Andoida, Balackberry czy Windows Phone. Najwidoczniej twórcy nie widzieli biznesowego sensu udostępniania stworzonych już muliplatformowych aplikacji na platformę Microsoft.

Teraz sytuacji ma się zupełnie odmienić. Microsoft przygotował VR Kit, czyli odpowiedz na produkt Google Cardboard. Czym jest VR Kit? To kartonowe okulary do wirtualnej rzeczywistości, w które wkładamy naszego smarftona spełaniającego funkcję ekranu. Wygląda i działa to jak popularny Oculus Rift, dostarczająć użytkownikowi niemal takich samych doświadczeń.

Rynek okularów VR jest mi szczególnie bliski, gdyż 2 lata temu byłem współzałożycielem startup’u Zulu Glasses, czyli pierwszych polskich “oculusów” VR. Nasz projekt był wykonany z plastiku, lecz niestety nigdy nie doczekał się masowej produkcji. W 2013 roku nikt nie wierzył w to, że ktoś będzie chciał tego używać. Było to stanowisko największych polskich funduszy inwestycyjnych, które niestety lub “jak zwykle” nie wyczuły trendu. Dziś pod koniec 2015 roku VR jest istnym hitem w USA i zachodzie Europy. Moda do Polski dojdzie zapewne w przeciągu pół roku.

Mam nadzieję, że teraz sen sprzed lat się spełni.

Źródło grafiki: LINK

Paweł Niewęgłowski

Paweł Niewęgłowski

Paweł Niewęgłowski to współwlaściciel firmy programistycznej DevUp. Współtwórca Zulu Glasses - okularów do wirtualnej rzeczywistości. Lider elitarnego klubu komputerowego Regionalnej Lubelskiej Grupy Microsoft. Organizator główny konferencji Microsoft Expert Summit 2014, Microsoft Innovation Summit 2013, EXPERT SUMMIT 2015 - All about Microsoft technologies. Prelegent Microsoft na eventy IT Academic Day. Organizator Lubelskich Dni Informatyki 2012 i 2013. Zaangażowany w miedzynarodową scenę hackathonów i założyciel 4 cyklikcznych hackathonów na terenie Polski takich jak: LUBOCDE, WAWCODE, DevPizza, Teslathon. Prowadzi wykłady i szkolenia z marketingu dla branży nowych technologii i startup'ów. Aktywista platformy mobilnej Windows Phone.
Windows10-block1-jpg

Wymagania sprzętowe dla urządzeń z Windows 10 Mobile

nexys6p

Wszystko o Nexus 6P od Huawei w jednym miejscu, czy będzie hit?

Przeczytaj poprzedni wpis:
Windows10-block1-jpg
Wymagania sprzętowe dla urządzeń z Windows 10 Mobile

Microsoft udostępnił właśnie informacje skierowane do producentów smartfonów, dotyczące rekomendowanych specyfikacji smartfonów i tabletów. Wymagania sprzętowe dzielą Mobilne Okienka na...

Zamknij