zamknij
Microsoft wie jak przekonać biznes do Windows 10

Microsoft wie jak przekonać biznes do Windows 10

Paweł NiewęgłowskiPaweł Niewęgłowski

Aktualnie całe siły marketingowe Microsoft sprzężone są do promocji i większenia udziału rynkowego systemu Windows 10,  nawet reklama chmury Microsoft Azure zeszła na drugi plan. W sektorze klienta indywidualnego nowy system operacyjny przyjął się świetnie. Wiele pozytywnych komentarzy i reakcji konsumentów powodują fantastyczne wyniki.

Sektor klienta biznesowego to już inny świat, w którym panują zupełnie inne zasady. Tutaj trudno przekonać przedsiębiorstwo do uaktualnienia oprogramowania, gdyż wiążę się to z ogromnymi kosztami. Warto zdawać sobie sprawę, że aktulizacja do Windows 10 w wersji Enterprise nie jest bezpłatna. Czy Microsoft’owi się to udaje? Oczywiście, że tak. Zarówno wdrażanie chmury Microsoft Azure jak i Windows 10 idzie dość ekspresowo.

Kolejną próbą dla Microsoft jest wtłoczenie do rozwiązań biznesowych systemu Windows 10 Mobile, który dedykowany jest smartfonom i małym tabletom (choć jeszcze nie widziałem na rynku żadnego takiego urządzenia).
Gigant technologiczny wie, że najpierw trzeba dać klientowi możliwość spróbowania danych rozwiązań w swoich przedsiębiorstwie, dlatego przygotował specjalne zestawy testowe. Zestaw w wersji “na bogato” zawierał będzie tablet Surface z Windows 10, smartfon oraz mały tablet z Windows 10 Mobile. Zestaw w “uboższej” wersji pozbawiony zostanie flagowego Surface.  Pozostaje pytanie czy podobne zestawy zostaną rozsyłane do firm również w Polsce.

Moim zadaniem, inicjatywa wysyłania zestawów testowych jest słusznym posunięciem i może przynieść tylko korzyści w postaci nowych klientów z sektora biznesu. Jeśli to nie zadziała, wierzę, że Microsoft ma jeszcze kilka innych asów w rękawie.

Źródło: LINK

Paweł Niewęgłowski

Paweł Niewęgłowski

Paweł Niewęgłowski to współwlaściciel firmy programistycznej DevUp. Współtwórca Zulu Glasses - okularów do wirtualnej rzeczywistości. Lider elitarnego klubu komputerowego Regionalnej Lubelskiej Grupy Microsoft. Organizator główny konferencji Microsoft Expert Summit 2014, Microsoft Innovation Summit 2013, EXPERT SUMMIT 2015 - All about Microsoft technologies. Prelegent Microsoft na eventy IT Academic Day. Organizator Lubelskich Dni Informatyki 2012 i 2013. Zaangażowany w miedzynarodową scenę hackathonów i założyciel 4 cyklikcznych hackathonów na terenie Polski takich jak: LUBOCDE, WAWCODE, DevPizza, Teslathon. Prowadzi wykłady i szkolenia z marketingu dla branży nowych technologii i startup'ów. Aktywista platformy mobilnej Windows Phone.
pro 55

Meizu PRO 5 prosto z Państwa Środka

ms

6 października odbędzie się premiera nowych Lumii, czy warto czekać?

Przeczytaj poprzedni wpis:
pro 55
Meizu PRO 5 prosto z Państwa Środka

Za każdym razem gdy prezentowany jest nowy flagowy smartfon wszyscy skupiamy się na tym co widać z zewnątrz - design...

Zamknij