zamknij
Problemy z rysikiem w Samsung Galaxy Note 5
rysik-Note-5-1060x480

Problemy z rysikiem w Samsung Galaxy Note 5

Paweł NiewęgłowskiPaweł Niewęgłowski

Sierpień 26, 2015

Od kilku dni media gromią o tym jak wielką krzywkę można wyrządzić Samsungowi Galaxy Note 5 wkładając rysik odwrotną stroną. Niektóre stawiają ją na równi z aferą bandgate, która wypłynęła po tym jak niektórzy użytkownicy zaczęli wyginać swoje iPhone 6 Plus używając ogromnej siły i publikować relacje na swoich kanałach Youtube.  Czy to kolejny wybryk dziennikarski robiący szum o nic czy poważny problem w postaci wady konstrukcyjnej urządzenia?

Od kiedy tylko na rynku pojawiła się seria Galaxy Note od Samsunga od razu wzbudzała wiele skrajnych emocji. Smartfony te miały nadzwyczaj duże ekrany wykorzystane w wyjątkowy sposób z użyciem rysika. Seria od 2010 roku (data premiery pierwszego Note’a) otrzymywała wciąż nowe funkcjonalności dla rysika, które usprawniały odręczne notatki oraz pracę z obrazkami i tekstem.  Obecnie cały świat zakochał się w dużych ekranach. Telefony poniżej 5 cali są widziane jako mało atrakcyjne i coraz rzadziej wybierane przez konsumentów. Modę na ogromne ekrany rozpoczął Samsung i to od niego w tym wypadku zrzyna Apple.

Note5pen

Wróćmy do afery rysikowej. Wszystko zaczęło się od zdarzenia, w którym jeden z dziennikarzy testujących najnowsze dziecko Samsunga, omyłkowo włożył rysik do urządzenie odwrotną stroną. Okazało się, że piórko jest bardzo trudno wyjąć, a gdy już się udało, telefon zaczął błędnie pokazywać stan w systemie sugerując, że rysik jest non stop wyjęty. Okazało się, że problem ten występuje w wielu urządzeniach Note 5 i nie jest nieszczęśliwą wadą jednego egzemplarza.

Oczywiście nie zakładam, że właściciel urządzenia za nie bagatela 3600 zł będzie chciał celowo je uszkodzić. Mogą zdarzyć się jednak sytuacje, w których przez gapiostwo pomyli się i błędnie włoży rysik, co może być tragiczne w skutkach. Niepokoją myśli, że ktoś poza właścicielem mógłby przez przypadek lub brak wiedzy o usterce, niechcący włożyć S Pen nie wskazaną stroną.  Z pewnością przełoży się to na zwiększoną ilość złożonych reklamacji i napraw tego modelu. Samsung oczywiście nie przyznaje się do “wady konstrukcyjnej” ani nie próbuje wyjaśnić całej sprawy.  To niestety nie rozwiąże problemu i nie ułatwi sprawy.

Paweł Niewęgłowski

Paweł Niewęgłowski

Paweł Niewęgłowski to współwlaściciel firmy programistycznej DevUp. Współtwórca Zulu Glasses - okularów do wirtualnej rzeczywistości. Lider elitarnego klubu komputerowego Regionalnej Lubelskiej Grupy Microsoft. Organizator główny konferencji Microsoft Expert Summit 2014, Microsoft Innovation Summit 2013, EXPERT SUMMIT 2015 - All about Microsoft technologies. Prelegent Microsoft na eventy IT Academic Day. Organizator Lubelskich Dni Informatyki 2012 i 2013. Zaangażowany w miedzynarodową scenę hackathonów i założyciel 4 cyklikcznych hackathonów na terenie Polski takich jak: LUBOCDE, WAWCODE, DevPizza, Teslathon. Prowadzi wykłady i szkolenia z marketingu dla branży nowych technologii i startup'ów. Aktywista platformy mobilnej Windows Phone.
youtubegaminh-825x465

Google dotrzymuje obietnicy: YouTube Gaming już dostępne!