zamknij
Szanuję Nadellę za to, że nie rezygnuje z Windows 10 Mobile

Szanuję Nadellę za to, że nie rezygnuje z Windows 10 Mobile

Paweł NiewęgłowskiPaweł Niewęgłowski

ux-789160_1920

W świecie mobilnego Windowsa nie dzieje się dobrze. Nie trzeba być wielkim znawcą branży aby to zauważać choć często trudno to rozumieć. Ciężko przyjąć scenariusz, w którym jeden z gigantów technologicznych tworzy świetny system operacyjny dla telefonów komórkowych, wykłada ogromne pieniądze na marketing a twórcy aplikacji mobilnych i klienci zdają się tego nie zauważać. To w skrócie historia systemu Windows Phone.

Z wielkim niepokojem niedawno odebrałem informację, że Amazon wycofał ze sprzedaży smartfona Microsoft Lumia 950 XL w Niemczech i UK, czego powodem było zbyt wiele reklamacji i zwracanych urządzeń do sprzedawcy. Głównym argumentem podawanym przez klientów były błędy systemu powodujące problemy korzystania z telefonu. Nie zamierzam usprawiedliwiać tego “wczesną” wersją Windows 10 Mobile, bo jeśli ktoś wystawia produkt do sklepu i bierze za niego 3000 zł to on ma działać bez zarzutu.

Pozytywne wrażenie wzbudził we mnie jeden z ostatnich wywiadów z Satya Nadella – CEO Microsoftu, w który powiedział wprost, że mobilny Windows wciąż będzie rozwijany niezależnie od sukcesu rynkowego. Według mnie to dobra świadoma decyzja pokazująca, że nikt nie odklepał porażki a na końcowego gonga w rozgrywce smartfonowej musimy poczekać. Martwi druga część wypowiedzi, w której Nadella wyraźnie zasugerował, że smartfona Microsoft nie będą marketingowym priorytetem, co niewątpliwie wiąże się z obcięciem znacznych budżetów.

Paweł Niewęgłowski

Paweł Niewęgłowski

Paweł Niewęgłowski to współwlaściciel firmy programistycznej DevUp. Współtwórca Zulu Glasses - okularów do wirtualnej rzeczywistości. Lider elitarnego klubu komputerowego Regionalnej Lubelskiej Grupy Microsoft. Organizator główny konferencji Microsoft Expert Summit 2014, Microsoft Innovation Summit 2013, EXPERT SUMMIT 2015 - All about Microsoft technologies. Prelegent Microsoft na eventy IT Academic Day. Organizator Lubelskich Dni Informatyki 2012 i 2013. Zaangażowany w miedzynarodową scenę hackathonów i założyciel 4 cyklikcznych hackathonów na terenie Polski takich jak: LUBOCDE, WAWCODE, DevPizza, Teslathon. Prowadzi wykłady i szkolenia z marketingu dla branży nowych technologii i startup'ów. Aktywista platformy mobilnej Windows Phone.
lovefield logo wyrozniajacy

Baza Danych tworzona z “Miłością” – czyli co nieco o LoveField

startup11

Startupy mają za nic programistów. Według mnie, to jeden z powodów ich porażek.

  • Amon

    Problem w tym, że to on jest głównym winowajca aktualnego stanu w jakim znajduje się W10M. Od samego początku jak zasiaduje na stołku CEO najważniejszy dla niego był Azure oraz usługi w chmurze. Nigdy nie przepadał na WP i nie zdziwiłbym się gdyby wypowiedziane przez niego słowa w wywiadzie zostały na nim wymuszone przez zarząd.

Przeczytaj poprzedni wpis:
lovefield logo wyrozniajacy
Baza Danych tworzona z “Miłością” – czyli co nieco o LoveField

O czym mowa? Myśląc o nazwie LoveField, przychodzi nam zapewne na myśl jakaś komedia romantyczna, w skrajnej formie horror autorstwa...

Zamknij