zamknij
Ta konferencja należała się wyznawcom Microsoft

Ta konferencja należała się wyznawcom Microsoft

Paweł NiewęgłowskiPaweł Niewęgłowski

Ciężko jest patrzeć gdy uwielbiona drużyna przegrywa mecz? Równie ciężko gdy ulubiona firma technologiczna nie odnosiła sukcesów na arenie urządzeń i systemów mobilnych. Każdy kibic czy fan czeka na odrodzenie, na moment w którym znów odżyje nadzieja, podniosą się morale i wzrośnie motywacja do dalszego dopingu.

Właśnie tą motywację i podziw zafundował nam Microsoft na konferencji, która odbyła się 6 października 2015 roku. Wydarzenia od chwili zapowiedzi uzyskało status najbardziej oczekiwanego i związane z nim były ogromne nadzieje. Kwestią oczywistą było, że zostaną zaprezentowane nowe smartofony Microsoft Lumia 950 oraz Lumia 950 XL, a biorąc pod uwagę, iż ich specyfikacja oraz zdjęcia obudowy wyciekły kilka dni przed premierą, nawet najwięksi entuzjaści nie liczyli, że Microsoft nas czym niesamowitym zaskoczy.

szef device microsoft

A jednak. Zaskoczył i to jak. Według mnie była to najlepsza konferencja produktowa Microsoft w historii, a widziałem ich bardzo wiele, pozostając wiernym fanatykiem firmy i współpracując z nią od wielu lat. Prezentacje były ciekawe, dynamiczne i poprowadzone przez świetnie przygotowanych i charyzmatycznych prezenterów. Do 6 pażdziernika nie wyobrażałem sobie, aby ktokolwiek inny poza Joe Belfiore był odpowiednią osobą do prowadzenia premierowych prezentacji dotyczących Windows 10 Mobile i odkrywania nowości związanych z tą platformą. Od dwóch lat próbuje ściągnąć Belfiore na konferencję EXPERT SUMMIT – All about Microsoft technologies (www.expertsummit.pl), niestety bezskutecznie ale co roku nie zaprzestaje o to starań.  Ku mojemu zaskoczeniu nowy szef działu urządzeń Microsoft okazał się najlepszym prezenterem w historii giganta z Redmont. Wiedział jak przykuć uwagę, jak uwypuklać najważniejsze informacje, doskonane intonował głosem, żartował i wiedział jak zaczarować publiczność – zbierając za to liczne brawa. Czuć było w powietrzu magię i amejzing.

microsoft lumia USB

Akty rozrywające się na scenie niewątpliwie krzepiły serca użytkowników, fanów i członków społeczność Microsoft na całym świecie. Jestem pewnien, że wielu pracowników Microsoft pomyślało: “WOW, to naprawdę wielka rzecz”, czego odzwierciedlenie można było bezpośrednio odczyć we wpisach w social media.

Ta konferencja należała się wszystkim wyznawcom Microsoft, który od lat stale wierzyli w firmię, a jej technologiom poświęcali swoją karierę zawodową i każdą wolną chwilę. Dla mnie również to było wielkie wydarzenie i pokazanie, że Microsoft wcale nie zapomniał o swoim systemie mobilnym, że jest nowa szansa.

Źródło grafik: Microsoft

Paweł Niewęgłowski

Paweł Niewęgłowski

Paweł Niewęgłowski to współwlaściciel firmy programistycznej DevUp. Współtwórca Zulu Glasses - okularów do wirtualnej rzeczywistości. Lider elitarnego klubu komputerowego Regionalnej Lubelskiej Grupy Microsoft. Organizator główny konferencji Microsoft Expert Summit 2014, Microsoft Innovation Summit 2013, EXPERT SUMMIT 2015 - All about Microsoft technologies. Prelegent Microsoft na eventy IT Academic Day. Organizator Lubelskich Dni Informatyki 2012 i 2013. Zaangażowany w miedzynarodową scenę hackathonów i założyciel 4 cyklikcznych hackathonów na terenie Polski takich jak: LUBOCDE, WAWCODE, DevPizza, Teslathon. Prowadzi wykłady i szkolenia z marketingu dla branży nowych technologii i startup'ów. Aktywista platformy mobilnej Windows Phone.
band2

Microsoft nie idzie za modą, czyli Band 2 już niebawem

lumia premierq 1

Smartfony od Microsoft by rządzić światem technologii

  • Staszek

    Orientujesz się może czy Band 2 oraz Surface book będą dostępne w PL/EU?

  • Paweł Niewęgłowski

    Nie ma oficjalnego stanowiska Microsoftu w tej sprawie. Najwyżej trzeba będzie zamówić w Niemcech.

Przeczytaj poprzedni wpis:
band2
Microsoft nie idzie za modą, czyli Band 2 już niebawem

Cały świat żyje "Internetem rzeczy". W szczególność urządzeniami ubieralnymi jak inteligentna opaska czy smartwatch. Od dwóch lat to jeden z...

Zamknij