zamknij
“There is an element for that” – czyli Polymerowa rewolucja nadchodzi!

“There is an element for that” – czyli Polymerowa rewolucja nadchodzi!

Dominika ZaleskaDominika Zaleska

Polymer-wyrozniający

Web Componenty wchodzą coraz bardziej w sferę aplikacji internetowych, jednymi z nich są Polymery, pozwalające na wprowadzenie Google Material Design i nie tylko do świata aplikacji internetowych. Czym są? Dlaczego wywołują taką burzę?
I kiedy na dobre  zagoszczą w świecie Web Developmentu?

PolymerNaszą przygodę z Polymerami, a przy okazji Web Componentami, do których należą, zaczniemy od wyjaśnienia, o co w zasadzie chodzi z tymi Polymerami. Najprościej ujmując Polymery to swojego rodzaju elementy kodu, z których tworzymy kolejne elementy, a następnie całe aplikacje internetowe. To tak, jakby każdy fragment aplikacji zamknąć w oddzielnej “kapsulce”, która nie wpływa na inne, one nie wpływają na nią, a razem świetnie się łączą i uzupełniają, jak klocki “LEGO”.

W oficjalnej bibliotece Polymer Project 1.0. znajdziemy takie elementy jak:Polymers

Iron Elements do pracy z layoutem aplikacji, pobieraniem danych od użytkownika, zaznaczaniem treści czy scaffoldowaniem aplikacji,

Paper Elements jako implementację Google Material Design w aplikacjach internetowych,

Google Web Components zawierające Api i usługi Google,

Gold Elements do modułów e-commerce,

Neon Elements do animacji i efektów specjalnych w Material Design,

Platinum Elements dla aplikacji offline i wiadomości typu push,

Molecules dla innych bibliotek Javascriptowych.

Do kolekcji dołączą niedługo Carbon Elements rozwiązujące strukturalne problemu poziomu aplikacji, takie jak routing, layout, lazy loading.

Poza gotowymi Polymerami przygotowanymi przez Google istnieje jeszcze masa elementów stworzonych przez developerów na platformie GitHub. Można też tworzyć własne elementy.

Obecnie ponad 150 000 aplikacji dostępnych publicznie korzysta z Polymerów, wśród nich ING Direct w swoich aplikacjach dla biznesu, dostosowywanych do wymagań klienta. Sam Google
ma już ponad 300 wewnętrznych projektów zbudowanych z Polymerów, jednym z nich jest nowopowstały YouTube Gaming.

YouTubeGaming

Osobiście uwielbiam Polymery i wróżę im świetlaną przyszłość. Z niecierpliwością czekam na resztę “Tablicy Mendelejewa” i mam nadzieję, że od dzisiaj Polymery będą się Wam kojarzyć nie tylko z chemią, ale też z Web Developmentem. Przy okazji zapowiadam kolejne artykuły z serii Polymer i Material Design.

nexys 5x google

Nowy LG Nexus 5X trafi do Polski już 2 listopada

microsoft

Dziś ciężko być wrogiem Microsoftu

Przeczytaj poprzedni wpis:
nexys 5x google
Nowy LG Nexus 5X trafi do Polski już 2 listopada

Dziś możemy zakończyć wszelkie spekulacje odnośnie daty pojawienia się w Polsce smartfona LG Nexus 5X. Podczas popołudniowej transmisji przez aplikację...

Zamknij