zamknij
WordPress podbija Lublin – jak wyglądały pierwsze warsztaty WordUp?
Luty 2, 2016

WordPress podbija Lublin – jak wyglądały pierwsze warsztaty WordUp?

Konrad KozłowskiKonrad Kozłowski

Niemal przed rokiem przygotowałem relację z wydarzenia, które było następstwem rosnącej popularności społeczności skupionej wokół WordPressa – platformy napędzającej miliony strony w Internecie. Niejednokrotnie fakt wykorzystania tego systemu jest nie lada niespodzianką dla odwiedzających stronę, co dla sympatyków WordPressa jest jedynie kolejnym potwierdzeniem jego wszechstronności i zróżnicowania oferowanych możliwości. Poniżej znajdziecie relację z pierwszych warsztatów, za którymi stała ekipa odpowiedzialna za serię spotkań WordUp Lublin.

Zaczęło się dość niewinnie, gdy jeszcze w 2014 roku pojawiła się informacja o pierwszym spotkaniu WordUp. Spotkania skupionego wokół sympatyków/użytkowników WordPressa, które ma już swoją historię w innych miastach. Do tej pory zorganizowanych zostało dokładnie siedem i gości na nich coraz więcej osób. Ale na WordUpie nie kończą się wydarzenia związane z WP w Lublinie.

2

Na sobotę 21. lutego zaplanowano pierwsze warsztaty. Wydarzenie, z tego co mi wiadomo, jest tak naprawdę pierwszym tego rodzaju w Polsce, a skierowane zostało do osób, które chcą rozpocząć swoją przygodę z WordPressem. Warsztaty miały miejsce w niedawno otwartym lubelskim Business Linku przy ul. Lipowej. Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 9. Na miejscu, włącznie z organizatorami i mną, pojawiło się 10 osób. W mojej ocenie jest to niezły wynik, dobrze rokujący na przyszłość. Podejrzewam, że przy następnych razach frekwencja może być tylko lepsza.

4

Dwaj prowadzący warsztaty, czyli Szymon i Stanisław Skulimowscy, przygotowali dla uczestników dokładnie wszystko co było niezbędne do poznania WordPressa od podszewki. Szczegółowy konspekt warsztatów pozwalał zapoznać się z ich planami na najbliższe kilka godzin. Konspekt ten zamieszczono w papierowm przewodniko-notatniku. Znalazły się w nim wszystkie te podstawowe informacje, wraz z miejscem na własne notatki.

Uczestnicy warsztatów mieli okazję poznać ogromne znacznie WordPressa w dzisiejszym Internecie – w końcu na WP opiera się już nie tylko prywatne blogi, ale także strony doskonale znanych firm (bez kryptoreklamy:). Przedstawiono różnice między WordPress .org i .com. Omówione zostały podstawy instalacji, obsługi i struktury platformy. W razie potrzeby, każdy z uczestników mógł bez skrępowania poprosić o pomoc, dopytać, atmosfera na warsztatach sprzyjała przyswajaniu wiedzy.

wordupwar02

Bardzo dziękuję organizatorom za zaproszenie na wydarzenie i możliwość uczestniczenia w warsztatach. Gratuluję im także doprowadzenia wydarzenia do skutku i rozpoczęcia czegoś, czego jeszcze wcześniej nie zrobiono. Wszystko odbyło się na wysokim poziomie i mam nadzieję, że doczekam kolejnych tego typu inicjatyw.

Jeżeli zaciekawiła Was tematyka WordPressa, lubelskich spotkań i warsztatów polecam polubić fanpage WordUp Lublin na Facebooku, gdzie zamieszczane są wszystkie niezbędne informacje dotyczące WordUp’ów, jak i innych wydarzeń powiązanych z tematyką tych spotkań.

business-962315_1920

Polecane smartfony na 2016 rok

SO-II_main-small-1024x683

Sonorous III i Sonorous II od Final Audio Design

Przeczytaj poprzedni wpis:
business-962315_1920
Polecane smartfony na 2016 rok

2015 rok był zdecydowanie jednym z najlepszych okresów dla rynku smartfonów. Do sprzedaży trafiło całe mnóstwo modeli, wśród których znajduje...

Zamknij